Sobota 20. 4. 2024

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte, prosím

Zápis do 1. ročníka ZŠZápis do 1. ročníka ZŠ

• Dňa 04.04.2024 sme s deťmi v materskej škole uskutočnili školskú súťaž v speve ľudovej piesne pod názvom : „Zaspievaj mi pesničku“.

• Žiaci našej školy sa v rámci mesiaca knihy zahrali na detektívov. Za pomoci obrázkov, nápovied či ukážok sa pokúšali odhaliť známe diela literatúry pre deti a mládež a získať tak nielen sladkú odmenu.

• Každoročne v našej MŠ venujeme zvýšenú pozornosť aj tomuto sviatku. Šírenie osvety začína už v mladšom školskom veku, a tak sme aj my venovali čas tejto vzácnej a nenahraditeľnej tekutine. Formou prezentácii, zábavných a vzdelávacích aktivít nám tento deň rýchlo ubehol.

• V rámci spolupráce ZŠ s MŠ sa naše deti zúčastnili zaujímavej školskej akcie Knižná šifra. Rôzne aktivity a čítanie starších žiakov z kníh sa deťom veľmi páčilo. Ako sa hovorí: Marec, mesiac knihy...a aj my, v našej MŠ sme tento mesiac venovali vo zvýšenej miere knihám, čítaniu kníh, aktivitám s knihami, pracovným listom o výrobe kníh a v závere mesiaca sme navštívili školskú knižnicu.

• Riaditeľ ZŠsMŠ Zemplínske Hámre oznamuje, že na základe rozhodnutia zriaďovateľa školy z organizačných dôvodov (Deň učiteľov a Jána Amosa Komenského) poskytuje dňa 27.03.2023 (streda) riaditeľské voľno. V uvedený deň nebude školské vyučovanie a bude prerušená prevádzka materskej školy, ŠKD a školskej jedálne. Vyučovanie a chod materskej školy pokračuje po "Veľkonočných prázdninách" v rovnakom režime ako doteraz od stredy 3.4.2024.

• Naši žiaci sa už veľmi tešia na veľkonočné sviatky, a preto si spolu pripravovali rôzne typy kraslíc, venčekov či iných ozdôb, ktoré neodmysliteľne patria k týmto sviatkom. O svoje ozdôbky by sa s vami veľmi radi podelili na veľkonočnej burze už v nedeľu 24. 3. 2024 o 11.30 pri múzeu. Tešíme sa na vás .

• Linka detskej istoty organizuje už 15. ročník celoslovenského detského maratónu.

Projekt ,,Čítajme si“ vznikol v roku 2008 s cieľom zapojiť do čítania čo najviac detí

a poukázať na význam knihy pre detského čitateľa. Čítanie patrí medzi aktivity, ktoré

podporujú rozvoj osobnosti dieťaťa a mladého človeka, akceleruje rozvoj reči a slovnej

zásoby, vytvára priestor pre tvorivosť, získavanie informácií, vedomostí.

Hlavným cieľom je predovšetkým zatraktívniť knihu v detských očiach a pritiahnuť

• Dňa 15. marca 2024 sa v našej základnej škole uskutočnil Deň otvorených dverí. Cieľom tohto dňa bolo spropagovať a priblížiť rodičom a ich deťom prácu v našej škole. Pani učiteľky pripravili pre všetkých hravé aktivity a tvorivé úlohy. Všetci návštevníci školy si mohli pozrieť jej priestory, videli ukážky činností na hodinách matematiky, angličtiny, geografie či biológie, pričom mohli vidieť demonštračný pokus – výbuch sopky. V knižnici mohli vidieť zbierku kníh, kde žiaci zároveň prezentovali svoje vlastné tvorivé práce. Prehliadka pokračovala návštevou telocvične, kde sa hral stolný tenis a prezentovali sa ukážky zápasenia. Tento deň obohatili svojou prítomnosťou aj členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce. Pre všetkých návštevníkov bolo pripravené chutné pohostenie. S potešením môžeme skonštatovať, že Deň otvorených dverí sa naozaj vydaril. Veríme, že ste boli spokojní a budeme radi, ak sa stanete súčasťou našej školy.

• Aj takto môže vyzerať hodina slovenského jazyka. Opakovanie vybraných slov.

• Žiaci 5. a 6. ročníka v pondelok 11.3.2024 na hodine dejepisu navštívili obecné múzeum. Kde sme sa dozvedeli viac o našej obci, pozreli výstavu o histórii Dobrovoľných hasičov na Slovensku a zároveň sme si aj vybrali knihy z knižnej burzy.

• Dňa 11.03.2024 sa deti z MŠ zúčastnili prednášky realizovanej v rámci spolupráce s RÚVZ v Humennom na tému: Týždeň mozgu, kde mali možnosť získať základné informácie o mozgu. Po skončení prednášky absolvovali množstvo preventívnych aktivít zameraných na rozvoj logického myslenia a precvičovania pamäti.

• Školská súťaž v materskej škole pod názvom „ V ríši rozprávok a básničiek“- dňa 08.03.2024

Ocenené deti: Soňa Cenkner

Alica Drančáková

Ema Arvajová

Hana Barnová

Alexandra Škutková

Motivačné kindervajíčko si za mimoriadnu snahu odniesli Samuel Kotus a Marko Kepič.