Projekty INFOVEK ŠKOLA PODPORUJÚCA ZDRAVIE ADAMKO HRAVO-ZDRAVO GOODYEAR - bezpečná škôlka Včas začať- účinne pomôcť Strom života Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociálno-patologických javov v školskom prostredí. Aktivizujúce metódy vo výchove (MŠ) Moderné vzdelávanie – digitálne vzdelávanie pre všeobecno-vzdelávacie predmety Zvýšenie kvalifikácie učiteľov telesnej a športovej výchovy

INFOVEK

Zmyslom projektu INFOVEK je pripraviť mladú generáciu pre život a uplatnenie sa v informačnej spoločnosti 21. storočia, inými slovami vytvoriť predpoklady, aby naša mladá generácia bola konkurencie schopná na formujúcom sa globálnom trhu práce.
       Projekt je zameraný na rozvoj počítačovej gramotnosti žiakov, inováciu edukačného procesu, rozvoj záujmových aktivít žiakov, získavanie ďalšej počítačovej techniky.
Na našej škole sme začali s vyučovaním predmetu informatická výchova už od 1. ročníka.        Chceme, aby už žiaci 5. ročníka získali zručnosti pri práci s počítačom a vedeli ich využiť vo vyučovaní iných predmetov, pri riešení domácich úloh a projektov, pri vypracovávaní projektov, do ktorých je škola zapojená, pri vydávaní školského časopisu a množstva iných činností.
       Na našej škole sme žiakov oboznámili so samotným počítačom, naučili ich základy jeho ovládania a samozrejme snažili sme sa im vysvetliť aj základnú filozofiu práce a fungovania samotného počítača.

Termín začatia realizácie projektu - 01.02.2004