Informácie pre stravníkov

Jedálny lístok na daný týždeň je k dispozícii cez aplikáciu EduPage.

Prihlášku na stravovanie v školskej jedáleni je potrebné odovzdať deň pred nástupom na stravovanie.

• môžete ju vypísať osobne u vedúcej školskej jedálne
  • môžete ju stiahnúť na tomto linku:  Prihláška na stravovanie 2023/2024 a odovzdať vedúcej školskej jedálne

V našej ŠJ poskytujeme stravu pre:

• deti MŠ
  • žiakov I. stupňa (1. – 4. roč.)
  • žiakov II. stupňa (5. – 9. roč.)
  • zamestnancov školy
  • cudzích stravníkov

Po vyplnení a podpísaní zápisného lístka sa môže žiak stravovať v školskej jedálni.

1. Úhrada stravného:

• Internetbanking – do poznámky uviesť meno , priezvisko a triedu žiaka
  • Poštová poukážka

Platba za stravné sa uhrádza mesačne vopred, najneskôr do 15. dňa v mesiaci.

2. Výška stravného

Hodnota stravného je podľa § 4 ods.3 zákona č.544/2010 Z.z.:
    Deti MŠ: 1,40 €

Žiaci I. stupňa ZŠ:  2,10 €

Žiaci II. stupňa: 2,30 €

3. Výdaj obedov:

Obedy sa vydávajú denne od 11.00 hod. do 13.00 hod.

V prípade neprítomnosti žiaka na vyučovaní (ochorenie a iné), je povinnosťou zákonného zástupcu odhlásiť žiaka zo stravy v určenom čase. Za včas neodhlásenú a neodobratú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje. Strava sa nevydáva mimo školskej jedálne. Počas vydávania obedov platí prísny zákaz vstupu do školskej jedálne osobám, ktoré sa v našej školskej jedálni nestravujú.

4. Prihlasovanie a odhlasovanie zo stravy:

• deň vopred

• v prípade náhleho ochorenia dieťaťa, môžete dieťa vyhlásiť najneskôr ráno do 7.30 hod.

5. Stravovanie žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia:

Žiak zo sociálne znevýhodneného prostredia (hmotná núdza, daňový bonus), má nárok na dotáciu k stravovacím návykom (ďalej „Dotácia na stravu“) iba v prípade, ak sa zúčastní výchovno-vzdelávacieho procesu v škole (na vyučovaní) a odoberie obed. V prípade neprítomnosti žiaka na vyučovaní (ochorenie a iné), je povinnosťou zákonného zástupcu odhlásiť žiaka zo stravy v určenom čase. Za včas neodhlásenú a neodobratú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje. Zákonný zástupca za každý neodhlásený obed povinne uhradí príspevok za stravné v plnej výške.

6. Zamestnanci ŠJ:

Vedúca ŠJ: Emília Pohlová